zpět (back)

Zdravě a bezpečně...

...doma i v práci !!!

Ano, to je heslo dnešního dne a priorita společnosti.
V posledních letech se rozmáhají úrazy, především ty domácí. Každý pracovník by si měl uvědomit, že nejen na pracovišti, kde úrazovost poklesla téměř na nulu, ale i doma je nutné dodržovat zásady bezpečné práce. Jsou lidé, kteří i při krájení cibule mají na hlavě přilbu, oči si chrání brýlemi, na uších mají sluchátka a na rukou rukavice. Na druhé straně jsou lidé, kteří si doma pokoutně válcují profil, převážejí břemena zavěšená na domácím jeřábu, redukují trubku v domácí troubě, a to vše bez patřičných osobních ochranných pracovních prostředků (dále jen OOPP). Myslíte si, že se může stát úraz člověku krájejícímu cibuli a vybavenému všemi OOPP nebo spíše člověku, který si doma jen tak v trenýrkách válcuje profil? Určitě jste uhodli, kdo je více ohrožen... Ano, a tak zatímco by v práci nikoho nenapadlo postavit se ke stroji nevybaven OOPP (a je to vidět na poklesu pracovních úrazů), doma si klidně takový človíček strčí ruku bez rukavice mezi válce na domácí válcovací trati. Tak to tedy NE!!! Každý takový domácí pracovní úraz znamená neschopenku, neschopenka znamená, že ve výrobě chybí dělník! A když chybí dělník, znamená to, že jej někdo musí nahradit a ten někdo za to bude chtít peníze. Takhle tedy opravdu NE! Kam by přišel soudruh kapitalista, kdyby musel pořád ze svého doplácet na práce neschopné zaměstnance? Kam by přišel takový soudruh? NA BUBEN!!! A je vám jasné, že tohleto nikdo nechce.

Proto se firma rozhodla dnes, tj.6.3.2008, uspořádat další oblíbenou taškařici "Den zdraví a bezpečnosti".
Program je následující :

08,30    --     11,00    monolog ředitele společnosti na téma "Já a bezpečnost"
11,00    --     12,00    diskuze s VYBRANÝMI zaměstnanci (ostatní urychleně odstraní závady na pracovištích)
12,00    --     13,00    zdravý oběd (sójové boby se zelím) v zabezpečené jídelně
13,00    --     14,30    napínavý závod "Nebezpečná stezka" aneb "Survive on the Plant", kdy bude oceněn každý soutěžící, který bez mapy a buzoly projde bez úhony(a bez úrazu!) celým provozem
14,30    --     15,30    oblíbený papparazzi opět v akci! I vy můžete sledovat práci známého papparazziho při jeho skvělé práci. Tentokrát na téma "Práce ve výškách"

Po celý den budou v podzemí závodní jídelny vystavovány historické i nejmodernější OOPP a umělecké fotografie papparazziho, zabývajícího se bezpečností, na téma "Není nutné odstraňovat bezpečnostní závady, stačí je vyfotit".

Ukázka z autorova díla :

Název díla: "Rybí oko"O tom, že práce papparazziho není jednoduchá, svědčí i tento snímek.
Název díla: "No čo je?!"
12
Název díla: "Zátiší s cigaretou"Název díla: "Budiž světlo!"
34

I vy jste zváni na tuto dokonale zabezpečenou akci, při které bude podáváno zdravé občerstvení (salát z mořských řas, sójové boby, mrkev a další pochutiny [podle toho, jak rychle to ve výrobně stihnou rozmrazit]).
 
That's All, Folks!!! (TAF)