Vážně ?!

No to snad NE!
To bylo první, co mě napadlo poté, co mi před chvílí přišel e-mail, který se dotýkal předchozího tématu, tj. přesunu směn. Dotyčný(á) v něm píše, že se to sice dobře mluví, ale už není tak snadné to provést. Prý je to záležitost odborů a co by bylo, kdybyste se postavili za svá práva a odbory by pak "zpětně ratifikovaly" dohodu s vedením (jako že přesun směny byl dopředu dohodnut).
Rozumím tomu tak, že  by se vedení domluvilo : hele, tak jim slíbíme  navýšení platů o půl procenta, samozřejmě pokud se splní plán, a oni "přehlédnou" datum rozhodnutí o přesunu směny. Jo? Mám tomu tak rozumět ? Opravdu mezi vámi panuje taková nedůvěra k odborům (resp. k jejich šéfovi) ? Jestli je vaše odpověď kladná, tak to je zlé :-(
Já si ale nemyslím, že je to až tak tragické...
Vždyť přece v době, kdy se propastně zvětšují rozdíly v platech těch "dole" a těch "nahoře", v době, kdy se s vámi nikdo nepáře a krátí vám prémie za cokoli (aniž by měl odvahu vám do očí říct, zač to vlastně je), v době, kdy se vyplácejí odměny "věrným" a ostatním se přibouchnou dveře pokladny před nosem, v době, kdy se běžně porušují dohody a kdy nejmenovaní ředitelé bez uzardění prohlašují, že ze svého platu se nevzdají ani koruny nebo že nechápou, jak mohou žít někteří zaměstnanci od výplaty k výplatě (jasně, lempli...mají si z každé výplaty odložit dvacet až třicet tisíc na horší časy), prostě v době, kdy se krystalizuje vrstva vyvolených a vrstva zatracovaných, musí stát odbory při těch zatracovaných a nemohou si dovolovat kompromisy. Nebo se pletu ?
Myslím, že doba, kdy vedení přišlo za odbory s nabídkou : teď pomůžete vy nám, příště vám to vrátíme..., už je dávno pryč a že je to jasné i odborovým funkcionářům (doufám, že se v nich nepletu).
Takže bývalý kolego(kolegyně), já bych se nebál, já bych do toho šel (jak s oblibou říká jeden známý:-)  !
Ale je to na vás....