zpět (back)
KBM 2008 aneb TÝMY
Mám nějaké divné asociace. Včera jsem byl v Hranicích a pak v Šumperku a už si nevzpomínám, kde jsem to viděl... Nad nějakými dveřmi byl klasický nápis křídou : KBM 2008. Prostě Kašpar, Baltazar a Melichar. Mně se se ale vybavil bezpečnostní tým :-) v nejmenovaném podniku, jehož tři členové měli v příjmeních stejná počáteční písmena. A když TÝM, tak jsem si hned vzpomněl, co mi kdysi říkal můj nadřízený o jeho novém nadřízeném : 'On je kapitán týmu, a proto preferuje týmové hráče a nemá rád individualisty.' . Ano, proto museli "individualisté" odejít, nehodili se do koncepce týmu.

Už jsem někde psal, že jsem byl v poslední době v několika týmech, ale měl jsem "smůlu", že "můj" tým, tvořil vždy jen kapitán a já :-) , což mi nijak nevadilo, protože se cítím být více individualistou :-) a byl jsem rád, že mi nikdo do ničeho nekecá. Jenže jsem si vzpomněl, že třeba tým pro plán na tento rok se skládal z několika menších týmů, jež měly mít na starosti své kousky plánu. Ty kousky se pak měly poskládat a samo nejvyšší vedení pak posoudilo reálnost takového plánu, protože se nehodlali podepsat pod nějaký paskvil, za který by pak byli peskováni. Nejvyšší pak za spoluúčasti kolegů odjel na obhajobu plánu. Obhájili...

Jenže přišel leden, problémy s plněním plánu a peskování :-) Katastrofa. Co se stalo? Něco MUSÍ být špatně! A začaly se tvořit nové týmy... S novými kapitány. Skutečnost je skutečnost, může být skutečnost chybná? Nemůže, skutečnost prostě JE taková, tak to vyšlo! Není-li špatně "A", musí být špatně "B" :-) Plán je špatný. Kde udělali soudruzi z NDR chybu? Že by nikdy předtím neviděli plán? Nebo že by se přímo podíleli na jeho "zprznění"? Že by týmy nějak nefungovaly? Cokoli je možné, ale předpokládám, že ti, kteří vykřikovali, že pod špatný plán už se NIKDY nepodepíší, si důkladně plán na rok 2008 prostudovali (pokud ne, tak je to ukázka toho, jak pracují), a protože jsou to kapitáni těch malých týmů a spolu tvoří hlavní TÝM, je jen a jen na nich, aby splnili, pod co se podepsali.
Ať žijí fungující TÝMY!

P.S.: Ale možná se spolehli jen na svou víru a měli jinou práci než studovat nějaké plány: "Jak to chcete splnit? Budou vám chybět lidé, peníze, energie, materiál..." "Já věřím, že to NĚJAK půjde...!".
 
That's All, Folks!!! (TAF)