Souhlas

Jo, souhlasím s tím, co napsal Spiessberg : měli byste si mezi sebou vyjasnit, oč vám vlastně jde a zkuste při tom myslet na to, jak by se na vaše chování dívaly vaše děti nebo vaši rodiče, manželky, manželé apod. (zvláštní, každý má nějakou svoji hrdost, ale jen mezi určitými lidmi, jinak ji klidně odhodí :-D ).
Oč vám jde? O práci za každou cenu? O lepší platy? O více peněz (POZOR, TO NENÍ TOTÉŽ, CO VYŠŠÍ PLATY!!!)? O jistotu zaměstnání (TO ZASE SOUVISÍ S PRACÍ ZA KAŽDOU CENU)? O bezpečnou práci?
Možná o vše....
Ale měli byste si stanovit priority. Ano, u každého budou jiné. Někdo udělá cokoli(ale opravdu cokoli), jen aby se udržel v práci, někdo zase bude pracovat denně 16 hodin, aby měl více peněz a někdo neudělá ani minutu navíc, protože chce vyšší plat (tj. více peněz za stejnou práci).
Anketa by vám tady nepomohla, ale máte mezi sebou úsekové důvěrníky, kteří snad nejsou důvěrníky jen proto, aby byli jako odboráři chráněni před výpovědí nebo proto, aby vám pomohli zajistit lístky na ples nebo něco jiného. Mimochodem, ještě pořád by se snad měly dělat nějaké "aktívy", kde byste si možná vjeli do vlasů, ale poznali byste, co chce většina a pak to mohli dále prosazovat. No a tak dále.... :-)
To se mi to radí !!! Ale chci jen říct, že je to fakt jen na vás. Choďte, otravujte, držte se svých práv (co třeba porady s mistry :-D ? ) a možná si vás pak ti nahoře začnou víc vážit (poté, co po propuštění některých nepohodlných vytrváte v "otravování" ;-).

P.S.: Když už tady byla řeč o penězích... Na jednání o platech pro rok 2008 se členové vedení "škubali" o každou korunu, kterou by mohli lidem přidat. Stejné peníze (ne-li ještě větší) však teď vyplácejí za přesčasy a různé odměny. Proč se tedy handrkovali ? Tušíte správně, protože dopředu počítali s tím, že nezvládnou organizaci práce tak, aby se přesčasy nemusely platit (a dělat). Vlastně dopředu počítali se svou neschopností :-) , ale samozřejmě i s odměnami... Zkuste tak "fungovat" doma :-D . Umím si představit chlapa, jak si po výplatě zavolá manželku :
"Tak drahá...10000,- odkládám bokem, to bude příští měsíc pro mě jako odměna za osamocenost, protože ty určitě budeš zase pořád v práci. 3000,- ti dám bokem na svačiny, protože při šestnáctkách ti vyhládne a ty pak hrozně žereš...a tady ti zůstávají 2000,- , se kterými musíme vyjít do další výplaty. Snaž se z nich ušetřit co nejvíc, pak nám možná něco zůstane i z těch peněz odložených na svačiny...A teď mi dojdi pro pivo, miláčku..."