Obětovat!

Tento týden ve filmu řekl jistý Sherlock Hlolmes :"Vic než na víru, dám na rozum...!"
To je pako, co, pane výrobní řediteli?!
Je tohle vůbec možné ??? Není, je to jen literární postava, výplod mozku sira Artura Conana Doyla (nebo se má psát spíš Doylea??? Nevím...). Ufff, slyším, jak padá velký balvan ze srdce mnohého manažera, že pan S.Holmes není skutečný. Nemyslím si, že by měli strach, že by je mohl "vyžrat", to ne, určitě by jim došlo, že Holmes by byl natolik inteligentní, že by musel pochopit, že JEJICH val hlavou neprorazí. Ale co kdyby si nějaký mongol vzal Holmesova slova k srdci ???
To by byl nepřekonatelný problém. Pak by totiž nestačilo říct, : 'my věříme, že to nějak půjde.' ... Pak by se muselo říct : 'uděláme tohle a tamto a pak za takových a takových okolností to půjde.' . A to už by chtělo angažovat nějakého Sherlocka Holmese...Možná by se i našla postava podobná té románové, ale někdo z manažerů by pak asi musel z kola ven...A to by se asi nikomu z nich nelíbilo :-)))
Dovolím si jen upozornit, že v dobách, kdy lidé dali víc na víru než na rozum, se celkem běžně upalovaly čarodějnice nebo se v některých kulturách obětovali lidé (nejčastěji panny nebo kojenci, takže vy, jakožto zralí zaměstnanci, můžete být zatím v klidu) za lepší úrodu, za déšť, za odstranění zlého ducha atp.
A když někdo 'věří, že to nějak pojede', aniž by pro to měl jakékoli důvody, nebude daleko od upalování čarodějnic a hledání obětí, které přinesou společnosti "lepší úrodu".
Je tu malý problém...kojenci se v podniku jaksi nevyskytují (nemluvím o děckách, ale o kojencích! A o pannách bych taky pochyboval :-) Ale dnes je tady moderna, nebuďte malicherní, nemusíte se držet tradic za každou cenu...
Takže co ??? Koho obětujete???