Jsem normální?

Blbý nadpis..., ale nic jiného mě nenapadá :-) Ne, asi nejsem normální. Napadlo mě totiž, co by vám i fabrice mohlo pomoci : zrušení odstupného.
Už vidím manažery, jak nad tím nápadem chvíli jásají :-D a vás, jak si říkáte : mongol, přeskočilo mu.
Ale zkuste se nad tím zamyslet...
Co se děje teď ? Vedení na vás tlačí a vy to trpíte. Proč? Protože nikdo nechce odejít bez odstupného... Vy to víte, oni to vědí a takhle to jde pořád dokola. Nelíbí se ti, jak to tady vedeme? Chceš odejít ? Prosím, ale dej si výpověď sám a nic nedostaneš! A vy? Kurňa, přece nepůjdu bez odstupného, to to tady raději odsedím a počkám si, až mě vyhodí. Neříkejte, že to tak nefunguje...
Odstupné je hezká věc, ale uvědomte si, že toho mnozí manažeři výše popsaným způsobem zneužívají. Odstupné? Ano, ale jen pokud se opravdu ruší VAŠE pracovní místo a ne, ež lidi berou odstupné "ZA NĚKOHO".  Takhle to bylo původně myšleno. Než se toho ujal kudrna a začal se bít v hruď, jak je sociálně spravedlivý. Mimochodem, možná to ještě nikoho nenapadlo (ale pochybuji, že bych byl sám tak inteligentní:-D ), co kdyby si z toho někdo udělal malou "živnost"?
Chceš odejít ? Chceš odstupné? Ale tvé místo se neruší...Ledaže...! Ledaže bych tě napsal(a) na místo někoho jiného...na místo, které se ruší, ale ten člověk tady bude dál pracovat na jiném oddělení. To by možná šlo... Ale co bych z toho měl(a)? Nic...no tak nic, počkej si, až se bude rušit tvé místo. Cože? Kolik? Jednu třetinu? Děláš si srandu!!! ...OK, padesát na padesát ...a máš to! Peníze přines osobně.
Neříkám, že to tak funguje, ale klidně by mohlo. Proto říkám : zrušte odstupné nebo tomu dejte jasná pravidla. Jinak budou stále mezi lidma pochybnosti, za co teď někteří dostávali odměny (a vím, že bylo zúčtování daní-mluvím o odměnách...a Jidáš by se styděl, že chtěl za Ježíše tak málo :-D).
Ale vážně...Odstupné vás brzdí... Kolik z vás by už tam nebylo ???  A nechovalo by se k vám pak vedení jinak, kdyby věděli, že se na to můžete kdykoli "vyfláknout"? Vím, že jsem píchnul do vosího hnízda a těžko mi za to někdo poděkuje(obzvlášť ne ti, kteří by měli dostat odstupné), ale zkuste se nad tím zamyslet.
Asi nejsem normální... :-D