zpět (back)

Svatý ???

Pořád mi vrtalo hlavou, proč mi tak vadí lži jednoho nejmenovaného ředitele. Proč, když lžou politici, lžou lékaři, lžou jiní ředitelé, prostě je spousta lhářů...jen ten jeden mi EXTRA vadí.
Nejdřív mě napadlo, že by to mohlo být třeba proto, že jsem mu věřil.
Ne, proto určitě ne. Jsem od přírody nedůvěřivý a nikdy jsem mu nevěřil.
Tak proč?

Včera, když jsem slyšel zprostředkovaně další "pohádky" vykládané panem ředitelem, mi to došlo. Kdysi se vyjádřil, že chtěl být původně učitelem a z toho možná pramení jeho chování... a můj odpor :-( . Je to asi už hodně dávno, co byl ve škole nebo nezná dnešní mládež, ale myslím, že tomu co říká, by po měsíci vyučování nevěřila ani děcka na prvním stupni. Možná v mateřské školce, možná v první třídě zvláštní školy by děti uvěřily tomu, co jim říká.
Někdy jsou jeho řeči opravdu neuvěřitelné. Na jedné straně vykládá, jak ho jeho nadřízený neustále buzeruje, na straně druhé za ním hopská jako poslušný pejsek. Poplácá vás po ramenou, že jste ten nejlepší pracovník, jakého fabrika má a druhý den jste na seznamu propuštěných a on před vámi sedí se zkroušeným výrazem a vykládá vám, že dělal, co se dalo, ale ten nad ním je tak zlý... Nebo vyvede nějakou pitomost, za kterou se normální člověk stydí. On taky, ale normální člověk o tom nemluví a je rád, když se na to zapomene. Ne tak on, on začne všechny obcházet a vysvětlovat, jaké ušlechtilé pohnutky jej vedly k té pitomosti. POZOR(!), ne proč to udělal, opravdu bude vysvětlovat, že jeho čin byl vlastně na cenu fair-play. V poslední době to ještě vyšperkoval : začal vysvětlovat i "ušlechtilé" činy svých kolegů.

A jsem u toho : to je to, co mi vadí. Hodně lidí kolem mě lže, já zřejmě někdy taky-nikdo není dokonalý:-) , ale neznám nikoho dalšího, kdo by byl schopen udělat z podlosti, které se všichni někdy vědomě či nevědomě dopustíme, čin hodný svatořečení. Ámen.

Pokud někdo z vás zná ještě někoho takového, může jej klidně napsat sem.

 
That's All, Folks!!! (TAF)