Letem světem

Kdysi bych mohl říct : otevřel jsem noviny a tam, na první straně...
Dnes je to jinak, zapnu PC, otevřu prohlížeč a hned na první straně...
No, na Novinky.cz mě kromě jiného zaujala informace o demonstraci v Ostravě, je tam i fotka. Jsou tam čtyři osoby v plynových maskách před maketou fabriky. Nejdříve mě "praštila" do očí ta podoba oněch čtyř postav - tři vzrostlí, jeden mrňavý. Hned mě napadlo, kurňa, tak zrovna tyhle bych tam nečekal !!! Ale pak jsem si všimnul, že jedna postava má delší blond vlasy, takže to nemohou být oni...:-( Jo, demonstrovalo se za čisté ovzduší...to jen pro pořádek :-) Dále je tam "senzace", o dívce, která se narodila v Indii se dvěma obličeji. Říkám si "smolík", ale když jsem si přečetl, že její otec je na to patřičně hrdý, sklaplo mi. V Indii to asi berou jinak. Narodil ses s více rukama ? No dobře, půjdeš pracovat někam na linku a bude z tebe nejlepší dělník! Máš více očí? Skvělé, bude z tebe perfektní mistr! A čím více hlav při narození, tím vyšší manažerský post tě čeká. Jo, trochu drsný "humor", já jen, že by bylo smutné, kdyby se díky společnosti, která "dbá" především na bezpečnost a ekologii, začaly rodit takové děti i u nás. Přece jen...máme na to trochu jiný názor (možná proto někteří protestují).

To jsou starosti, řekne si někdo. My teď šturmujeme, abychom splnili plán! Nevím, jestli se splní, ale zisk by měl být. Ohňostroj na jarní obloze bude rozhodně hezčí, než by byl v zimě. Blbé je, že už teď se uvažuje o rušení celozávodní dovolené. Ale zatím se neplašte, vždyť někteří z vás ani nevědí, jestli tam v té době ještě budou :-) !!! Je to těmi personálními změnami nebo něčím jiným? Možná lepší organizací práce nebo vznikem novým pracovních míst (jinak pojmenovaných-mně se děsně líbí třeba zinkovač-balič:-D, nejdříve si pozinkuje a pak si to jde zabalit;  vylepšil bych to, co takhle : svářečskoúpravárenskozinkovací balič-předák-jeřábovazač ... A JE TO!!! Může dělat všechno...a za jeden plat.).
Ale stoupá se vzhůru, tak bych měl přestat rýpat... Jen do toho !!!

Drb, který jsem slyšel : misska(nebo někdo z jejího okolí) prý není příliš nadšená z fotek s logem jedné firmy a asi bude nutné nějak to řešit (a možná už je to i vyřešené:-) ). No, uvidíme, co z toho bude..., jak říkám, je to drb, takže si počkejme, až to přinese Blesk, Super nebo AHA, pak budeme chytřejší :-)