zpět (back)
Nedalo mi to...
...a ještě jednou sem "zabrousil" na stránky, v nichž byla zmiňována nabídka odkupu akcií společnosti.

Takže tady uvedu plné (beze jmen) znění článku týkajícího se dané problematiky. Můžete tak sami posoudit, kde jste teď a kde jste mohli být :-) (na konci článku najdete odkaz na jeho plné znění a také na informace o navrhovateli).

Článek :  
-----------------------------------------------------------------
Nepromeškejte 2500 Kč na akcii aneb monitor odkupů končících v 18. týdnu

Dle profesionálních databází České kapitálové informační agentury příští týden končí hned dvě nabídky převzetí. Větší pozornost je s největší pravděpodobností věnována hutní společnosti "FIRMA", u níž bylo možné sledovat zajímavý souboj nabídek. Jako první se ke slovu dostal "XYZ", který za akcie firmy nabídl 2500 Kč. Nabídka převzetí byla podmíněna dosažením minimálně 451 500 kusů akcií (bez ohledu na to, o jaký typ akcie se jedná). ”Navrhovatel se chce podílet na zlepšených hospodářských výsledcích ve společnosti a její činnost dále rozvíjet bez zásadních změn oproti současné činnosti.

V případě ovládnutí společnosti navrhovatel neplánuje zrněny v podmínkách zaměstnanosti, ale učiní takové změny v představenstvu a dozorčí radě společnosti, aby získal kontrolu nad běžnou činností společnosti”, psalo se v nabídce ohledně záměrů pana "XYZ" s tím, že koupě akcií má být financována z vlastních disponibilní zdroje navrhovatele se zapojením úvěrů nebo půjček.

Vedení společnosti nebylo jeho krokem nadšeno.”Po přezkoumání nabídky členové představenstva konstatují, že ze záměru navrhovatele nelze jednoznačně dovodit, zda nabídka je v souladu se zájmy akcionářů, zaměstnanců a věřitelů společnosti z níže uvedeného úvodu. Vytržení "FIRMY" z celosvětově nejvýznamnější skupiny zabývající se ocelářstvím, neskýtá záruku, že realizace nabídky převzetí nebude mít negativní vliv na hospodaření společnosti ani na její zaměstnanost a dále nezaručuje, že případné ovládnutí společnosti navrhovatelem povede k udržení a posílení pozice společnosti na trhu”, uvedli místopředseda představenstva "YYY" a předseda představenstva "ZZZ". Stejné bylo i stanovisko dozorčí rady. O týden později odkup vyhlásil i majoritní akcionář "FIRMY", společnost "GIGANT" Cena byla stanovena na 1 180 Kč/akcii.

zdroj : ( http://ipoint.financninoviny.cz/nepromeskejte-2500-kc-na-akcii-aneb-monitor-odkupu-koncicich-v-18-tydnu.html )
"XYZ" = http://www.fsi.cz/index.php?page=clanek&lang=cz&id=43dc79f6ce4e8 (tady můžete najít informace o navrhovateli)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Nevím jaké by to bylo, kdyby byl realizován odkup akcií dle výše zmiňovaného návrhu, možná by to nebylo o nic lepší, možná by to vypadalo úplně jinak. V každém případě si myslím, že tady platí jediné : "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej!" .  Anebo taky : My jsme vás tam nechali, teď budete dělat, co chceme... Děsně se mi líbí vyjádření představitelů firmy o nedodržení záruk zaměstnanosti a o udržení pozice na trhu. Dnes už tato společnost ztratila své jméno, zaměstnanost tady nebudu zmiňovat a o pozicíh na trhu se rozhoduje jinde.
Otázkou pak je, co nabídnul (a komu) nadnárodní gigant ???

 
That's All, Folks!!! (TAF)