zpět (back)

Haleluja...

Halelujaaaaa....napadá mě, když slyším o MacGyverovi.
Pokud někdo nevíte, kdo to byl, pak vězte, že jedna česká televizní stanice kdysi koupila seriál o americkém vojenském kutilovi, který byl schopen ze sudu, v němž byl sám neprodyšně uzavřen, a kusu drátu vyrobit atomovou bombu (samozřejmě, potřeboval k tomu ještě zapalovač a trochu uranu povalujícího se v sudu, do kterého milého hlavního hrdinu zavřeli) a ještě si při tom stihnul najít ze zavřeného sudu cestu ven.

Znal jsem jednoho "MacGyvera". Ještě když jsem dělal mistra, přešel k nám z jiného pracoviště. Nebyl hloupý a vůbec se mu tímto nechci posmívat, ale vždycky, když přišel s nějakým nápadem, jak něco zlepšit, musel jsem se na něj jen útrpně podívat. Jeho nápady měly cosi do sebe, problém byl v tom, že pokaždé přišel s něčím, co už napadlo někoho před ním a ukázalo se to jako blbé, neproveditelné nebo příliš drahé.

Pro mě to ale byla velká škola... Kdykoli mě pak na jiné pracovní pozici napadlo, jak něco vylepšit, rozsvítil se mi v hlavě majáček - "MacGyver!!!!!". Takže jsem vždy nejprve začal zjišťovat, jestli už to náhodou někoho nenapadlo a pokud to někoho napadlo (jsa poučen, nečekal jsem, že bych byl jediným "geniálním" člověkem ve fabrice), tak proč se to nerealizovalo. Zvláštní... Postupně jsem zjišťoval, že nejsem až tak chytrý...I když mé myšlenky někdy byly téměř geniální :-), MNOHO lidí na ně přišlo už přede mnou, jen zjistili, že cena za jejich realizaci by vysoce převýšila jejich finanční přínos :-(
Prostě byli mnozí chytřejší už přede mnou:-)

Ale pozor, nyní se objevil nový, "gorolski MacGyver"!!! "Tu zalepjymy uokno, tu to zadrutujymy a momy gotove! Chlopi, vy stě tu byli uogromni chuje." Prostě se našel borec, který vymyslel něco, co "URČITĚ NIKOHO PŘED NÍM NENAPADLO" :-)

A všichni nadšeně kývou hlavami (kdo ví, čí je to známý...:-) ).
Jen víc takových a ještě se dočkáme knihy "O společnosti, která prodala jméno" a Mr.Flatiron už by měl zaktivizovat americké filmové společnosti a prodat jim scénář k oskarovému filmu natočenému na základě skutečných událostí!!!

Hallelujah... Pardon, to bylo anglicky... Takže správně "po gorolski": Ualelujaaaaaaaaa...
P.S. : A nehlaste, prosím, nikomu, že jsem si spletl nářečí...
Děkuji. 
 
 
That's All, Folks!!! (TAF)