zpět (back)

Zůstaňme u filmu...

Zkuste si představit, že je váš život nebo situace ve vaši fabrice předlohou pro film (a možná byl zrovna nominován na Oskara:-) ). Takže film byl natočen, promítán a nyní se k němu vyjádří filmoví kritici.....

Fikce.... :

Vážení čtenáři, dovolte, abych vám představil předního kritika filmu. Ano, František Omáčka je zde, aby se spolu s námi zamyslel nad novým českým filmem, jenž bude příští rok usilovat o "Oskara" - "Wrack" (český titul "Zkáza").


Takže první otázka...
Co si myslíte o filmu ?

    Je to slaboduchá slátanina a vůbec nechápu, kdo to mohl nominovat na Oskara.

Dobře, děkuji. Ponechme stranou, jak se za mohutného přispění sponzorů mohl film dopracovat k nominaci, a raději nám řekněte svůj názor na film. Scénář, režie, herci, výprava a podobně.

    OK, pro začátek ještě jednou zopakuji : slátanina. Scénář? Něco tak slaboduchého jsem ještě nečetl. Jeden z hlavních hrdinů přijíždí do města, aby zachránil "údajně" krachující podnik, načež se ukáže, že on sám jej přivedl ke krachu! Kdo tohle mohl vymyslet?! Aha, tady je to napsáno...omlouvám se... [Debil!!! Debil!!!-to tam nepište !!!]

A co režie, mistře ???

    Jo, tydlecty filmy, kdy si někdo přidělí jednu z hlavních rolí a pak si to ještě sám režíruje...No hrůza! Režisér vůbec nevěděl, co dělal! Ačkoli...vést takové herce, to musí být očistec.

Ano,mistře, a právě herci, to je to, co nejvíce zajímá naše čtenáře...

    Kdo?! Herci?! To jsou herci?! No někteří ujdou, ale někteří... Škoda mluvit. Vemte si tu scénu, jak se jeden z hrdinů rozčiluje, jo ten kudrnáč, že nikomu na podniku nezáleží... Řve na ně a každý, podotýkám každý, divák si musí všimnout, jak se dívá na hodinky, aby už to měl za sebou a rychle běžel do banky zkontrolovat, kolik mu za ten den přibylo! To není herec! Nebo jak stahuje boty a montérky tomu dělníkovi, co dal výpověď... Vypadalo to, že jej chce znásilnit! Cože? To bylo jeho oblečení??? No tak v takovém případě na to měl tak trochu právo, ale i tak... A co už vůbec nechápu, proč tam někdo vrazil dvě stejné role??? Proč jsou oba ředitelé jako jeden??? No dobře, dejme tomu, že si nejsou fyzicky podobní, ale ten velký přece dělá jenom to, co před ním udělal ten menší !!! Proč ??? Proboha, kdo to napsal???

Mistře, uklidněte se.... A co výprava?
   
    Ano, výprava byla ucházející... Bylo to jako v reálu. Kde to točili? ...Opravdu??? Takový podnik existuje??? Musím tam zajet.

Mistře a na závěr nám řekněte, jakou má podle vás film šanci získat "Oskara"?

    Podívejte se, film je opravdu mizerný, herci mizerní, scénář mizerný, rejža mizerný, příběh mizerný... Cože ??? To je podle skutečnosti ??? Děláte si pr..l !!! Fakt jo??? Mno, myslím, že producenta by vyšlo mnohem levněji zkusit prosadit ten podnik jako nejlepší v kraji nebo tak něco a vytřískat z toho nějaký kapitál, než to cpát do Ameriky na "Oskary"... Tady bych viděl šanci... Jak říká kolega : já bych se nebál, já bych do toho šel.

A ještě slovo na závěr, mistře...

    Jako film je to mizerné, ale mnohem smutnější je, pokud je to natočeno podle skutečnosti.

Děkujeme za rozhovor.

 
That's All, Folks!!! (TAF)