zpět (back)
Chudáci
Jsem naštvaný-na sebe, samozřejmě.
Proč?
Protože jsem měkký!!!
Je tolik věcí, o kterých bych chtěl psát, ale nemohu. Ne, nemám strach. Ale asi bych se měl pořádně rozhlédnout kolem sebe.
Chápu, že je hodně lidí, kteří mají strach se mnou být byť jen viděni, aby se v dobách "mccartismu" nestali snadným terčem.
Pak jsou takoví, kteří se se mnou baví, ale dávají si pořádně pozor na jazyk. Chápu, nejsou si jistí, jestli to náhodou nepoužiju...
Další se klidně rozvykládají o tom, co kde a kdy, protože vědí, že bych to bez jejich souhlasu nikdy nepoužil. A mají pravdu, ještě jsem nepoužil nic, co bych neslyšel minimálně ze tří stran(Petrovice, Karviná a nejvýznamnější centrum drbů-Český Těšín), jinak bych se asi upsal:-).
Pak jsou tady i tací, kterým je naprosto jedno, co z toho, co mi řeknou, použiju. Prostě to mají "na háku" :-) (znám vůbec někoho takového?)
A poslední jsou ti, které sice všechno štve, na všechno nadávají, ale v momentě, kdy se třeba i jen zprostředkovaně(!) od někoho cizího dozvědí, o čem se chystám psát nebo co chci nakreslit, začnou jim padat vlasy, zešediví a vrásky jim pokryjí celý obličej.
Proč ?
Protože oni jsou nespokojení, oni jsou v práci deptáni, oni mají nejmenší platy, oni jsou ti největší chudáci, ale co kdyby náhodou po mém rýpání bylo ještě hůř? To raději budou snášet cokoli a tak jen nervozně pobíhají, okusují si nehty a přemýšlejí, co bude, když napíšu "něco", co by se náhodou mohlo dotknout i jejich práce. Známí mi pak říkají : "O tom nepiš, oni to sice mají blbé, ale pak by MOHLI mít v práci větší problémy...". Když se ptám, jaké problémy a jestli už je nemají i tak, když jsou pořád nespokojení, slyším jednoduché odpovědi: budou mít třeba nižší platy, prémie, nezaplacené přesčasy, budou bez příplatků atp. - doplňte si, co se zrovna hodí. Chudáčci...tak proč potom nadávají? Ať jsou rádi, že není hůř.

Je mi jich líto, ale na druhé straně...nevím, jak se k nim postavit. Štvou mě...Vím, že nic neudělali, že za nic nemohou, že chtějí jenom v klidu dělat svou práci nebo ještě nějaký rok vydržet v zaměstnání. Štve mě, že jim nedochází, že si to "peklo" takhle částečně dělají sami.

Ale budiž, jsem měkký a s..e mě to. Asi si budu muset dávat pozor na to, co před kým říkám :-) a budu na tom podobně jako vy. 
 
That's All, Folks!!! (TAF)