zpět (back)

BLESKOVKY
(za tepla i za studena)

*situace se začíná uklidňovat. Dlouhou dobu nebylo jasné, odkud má NEJVYŠŠÍ tak detailní informace o svých zaměstnancích. Podezříván z donášení byl kde kdo, obzvláště poté, co nejmenovaný ředitel upozorňoval všechny lidi, kteří s ním přišli do styku, na možné důsledky, pustí-li si někdo "hubu na špacír" před jeho kolegy, kteří prý donášejí... Nakonec se potvrdilo známé pořekadlo : "Zloděj křičí : Chyťte zloděje!!!" . Teď je každému jasné, před kým si má dávat pozor na pusu.

P.S.:    Původně fungoval zmíněný ředitel jako tzv."dvojí agent", tj. co slyšel, to pustil, lhostejno, kterým směrem. V současnosti je obezřetnější, přenáší informace pouze jedním směrem.
--------------------------------------

*zítra(?) by se měl uskutečnit podnikový ples k blíže neurčenému výročí firmy, což znamená bohatou tombolu. Pro ty z vás, na které se nedostaly lístky, mám dobrou zprávu : ceny v tombole už nejsou!!! Všechny byly předem zamluveny.
--------------------------------------

*někteří se prý dočkali pochvaly od svých nadřízených. Mnozí skrývali pochvalu fyzických předností podřízených za jejich údajné dobré pracovní výkony, někteří i za jiné věci.
--------------------------------------

*součástí plesů bývá samozřejmě zábava. Zaměstnanci, kteří se jakýmkoli způsobem dostali k lístkům a nebyli pozváni, jsou povinni bavit zvané hosty (příkaz). Z důvěryhodných zdrojů vím, že někteří již nacvičují metání kotrmelců po stolech.

P.S.:     Ti, kteří nemají vlastní čepici s rolničkama, ještě stále mají možnost zapůjčit si (téměř zdarma-120,-Kč/ks)čepici od některého z manažerů.
--------------------------------------

*cena "Awry Tooth" (Křivý zub) pro nejlepšího mistra nebyla za loňský rok doposud udělena. V současnosti se však připravují ceny "Brown Top of the Nose" (Hnědá špička nosu), jejíhož autora a tvůrce nemohu z pochopitelných důvodů prozradit, "The best BTW" (Nejlepší stážistka) a "The best Polisher of the Handle" (Nejlepší leštič kliky). Z dobře informovaných zdrojů proniklo na veřejnost, že již jsou známi horcí kandidáti na všechny čtyři ceny. Mimo jiné již bylo rozhodnuto o vítězi páté ceny "The biggest liar" pro největšího lháře, o kterou bojovali hned dva uchazeči. Tříčlenná porota pak rozhodla, že čarovat s čísly dnes umí kdekdo, ale lhát lidem do očí je mnohem těžší...(na přání vítěze nezveřejňuji jeho jméno...).
--------------------------------------

*opět se vyrojily fámy, že prý si ženské trhají rodidla kvůli nejvyššímu. Není to pravda! Náznaky tu sice byly, ale poté, co byly upozorněny na jeho možné držení ID card (viz slovníček!), všechny od neuváženého činu upustily. Jedna z nich se vyslovila : "Tož kurva, kdybych toho sveho oblekla do hadru aji ponožek za deset tisic a tomu krpatcu dala teplaky od stareho a lahvača do ruky, tak  ten muj by byl tež dobry!"
Tento názor hovoří za vše: dámy, važte si toho, co máte doma !!! 
--------------------------------------

*práce v kanceláři těžší než ve výrobě ??? Zdá se, že ano. Sám jsem pracoval v kanceláři a nebyl jsem schopen odpracovat víc než padesát hodin měsíčně přesčas, po nichž jsem byl téměř "na dně". Ve výrobě se však v minulosti (a jistě i v současnosti) našli borci, kteří v jednom (!) měsíci odpracovali 304 hodin (136 přesčasových hodin-pro ty z vás, které to zajímá : 21 směn + 17 přesčasů). Je-li pravda, že dotyčný kromě toho ještě studoval vysokou školu, nezbývá než smeknout. Zcela po právu se dotyčný dočkal ocenění a možná mu bude předána i některá z výše uvedených cen. To by žádný úředník nedokázal!

P.S.:     Ozvali se hnidopichové, že prý dotyčný buď nepracoval na své směně, nebo nepracoval na přesčasové směně, nebo nepracoval vůbec a jen leštil kliky. Někteří si dali dokonce práci a spočítali, že by tak trávil v práci 42,22% kalendářního času, k tomu cca 40% studiem, takže na spánek a jídlo by už mu pak zůstávalo 17,78%, proto prý ani nemohl leštit kliky. Myslím, že je to jen závist těch, kteří sami chtěli pracovat v nezdravém prostředí, ale vzhledem k jejich chabému zdravotnímu stavu jim to nebylo umožněno nebo nebyli schopni přihlásit se ke studiu jakékoli (tedy i soukromé) vysoké školy. Čest zdravým a silným jedincům!!!
--------------------------------------

*opět nic nefunguje! Takto si již několikrát stěžoval nejmenovaný mistr a dožadoval se výměny celého počítačového systému. Nebylo mu vyhověno. Dosáhl tedy alespoň výměny klávesnice, načež se zjistilo, že mu nějaký škodolibý zaměstnanec vždy na začátku směny změnil rozložení klávesnice z "US" an "CS". Uznejte, že s tak škodolibými lidmi se opravdu nedá pracovat.

TAF!