Beseda

Hmmmm...tak jsem měl být na besedě s "autorem" knihy "O společnosti..." . Píšu "autor" v uvozovkách, protože podle slovníku cizích slov je "autor" tvůrce nebo původce díla, což je v tomto případě blbost. V tomto případě se pod pojmem autor rozumí člověk, který se podepsal pod práci jiných, aby tak zvýšil svou prestiž (a potažmo i zisky). No nic, nebudu tady rozebírat, co by bylo, kdyby se někdo z těch, co to psali, hlásil o svá autorská (tentokrát skutečná) práva...
No prostě tam nejsem, protože i když věřím (na rozdíl od jiných), že by mě tam pustili, umím si představit, jak taková beseda bude vypadat : zaplatíte pár lidí, kterým připravíte dotazy, zaplatíte moderátora besedy, který pak ví, komu má přidělit slovo...a zbytek je stejný monolog jako na poradách v práci. Já, já,. já, já, já, já, já, já,...a když se náhodou něco zvrtne, tak vy (debilové), vy (kripli) nebo oni (kreténi ... a ještě horší slova). Prostě monolog.... Takže proč bych tam ztrácel čas ?
Místo toho jsem zašel na pivo, kde jsem se dozvěděl, že zlaté české ručičky jely rozebírat stroje do sladké Francie, kde ještě nedávno vyhazovali nábytek z oken. Ještě že nějakého odboráře napadlo napsat dopis na podporu francouzských dělníků! Takhle to vypadá, že je to akce nějakého "Jáji" (přebírám název z diskuse), který se snaží zviditelnit (anebo jak taky zaznělo v diskusi : zalepit dluhy), který ty stroje chce za každou cenu dostat do Karviné. Nevím, nevím, já bych teď pro jistotu nějakou dobu do Gandrange na dovolenou nejezdil...a už vůbec bych se nezmiňoval, že jsem z Karviné. Ve Francii totiž dost dobře nerozumějí slovům : my jsme museli, protože jinak bychom nedostali prémie (odměny) :-) .A myslím, že ani v jiných zemích ne... (a možná ani v Praze, ale to si pak všichni říkají, že Pražáci jsou vyčuraní, kdežto my na Karvinsku poctiví a všechno děláme pro blaho lidu :-D ).
Tak ať se klukům ve Francii daří a odbory by měly napsat dopis, že sice litují akce některých českých jednotlivců, ale jinak pevně stojí za francouzskými dělníky a drží jim palce v jejich boji za zachování pracovních míst:-)
Pak mi ho, prosím, přepošlete, ať se taky pobavím :-)))