zpět (back)

Anketa
K anketě...

Ti bystřejší z vás už možná zaregistrovali, že na stránce http://lzchips.wz.cz/others.html je umístěna mimo jiné i anketa "O největšího lháře". Výsledky vidíte sami.
Nedávno se kdosi ptal, má-li tato anketa nějakou vypovídací hodnotu. Má...
Celkem hlasovalo 48 lidí (a někteří do neděle, kdy ji hodlám ukončit, možná ještě přibudou), což je 8% zaměstnanců (kdo jiný by taky na tyto stránky chodil?). Uvážím-li, že mezi hlasujícími jsou i ti, kteří již v podniku nepracují, mohu říct, že hlasování propuštěných, kterých prý nebylo tak moc, na výsledek nemá vliv. Takže vítěz je téměř jasný, ale včera jsem slyšel "správný" názor, který by ještě mohl výsledek trochu ovlivnit. Posuďte sami:

Povídala jedna paní, že od roku 2004 to prý jde s podnikem jen a jen nahoru, zkvalitňuje se výroba, lidé jsou čím dál spokojenější a mají čím dál vyšší platy (někteří a zbytek kopíruje inflaci) a fabrika vykazuje jen a jen zisky. Takového ředitele, aby jeden pohledal! Když jsem se zeptal, jestli v tom podniku někdy byla nebo jestli tak dobře zná ekonomickou situaci v podniku, tak odpověděla, že ne, ale prý ředitele zná osobně a že prý je to fešák (no, tak to má určitě vliv na výkonnost fabriky) a že přece dobře ví, že bez NĚJ by už ta fabrika dávno neexistovala (...no nevím, zatím to na zisk z roku 2004 nevypadá ani náhodou...zajímalo by mě, co se o roce 2004 a létech následujícíh píše ve známém bestseleru "O společnosti..." - Tu knihu musím mít, možná konečně pochopím, kteří "tupci" dostali fabriku v roce 2004 na "pokraj krachu"...a ještě měli tu "drzost", že lidem vypláceli odměny...Ale pak to konečně vzalo ten správný směr.). Ti, co odešli (asi sami!!!), prý nebyli schopní pochopit jeho geniální myšlenky. Ptal jsem se znova, odkud to všechno ví??? Znala ty lidi? A opravdu odešli všichni sami? Odpověď mě dorazila: o zisku a restrukturalizaci psali v novinách (Mr.Flatiron * odvedl skvělou práci:-) ...) a pak jí to taky říkali známí, kteří se s panem ředitelem dobře znají z golfu (pochopil jsem, že žiju někde jinde). A o těch, co odešli, se všeobecně neříká nic dobrého (Mr.Lambbrain ** a jeho vymývání mozků), prý ani "na dědině".
 
Takže vážení, chcete-li vědět, jak na tom fabrika je, přihlaste se do golfového klubu (cca pár desítek tisíc jako členský poplatek ročně, což pro vás nebude žádný problém-stačí pár přesčasů nebo jiných fíglů ;-) a je to!) nebo kupujte ty správné noviny. Třetí možnost, že budete mít ty správné známé, vylučuji. Pokud byste je měli, nečetli byste zrovna teď právě tohle :-D
Ještě, že tu paní znám jen letmo, jinak bych to asi nevydržel (i tak jsem byl málem sprostý :-) ) a zeptal se jí, jak je možné, že firma (společnost), v níž pracuje, ještě vůbec existuje...bez tak skvělého manažera :-)


* - flat = hladký, plochý; iron=železo, žehlička
** - lamb= mládě malého domestikovaného přežvýkavce chovaného především pro vlnu a maso; brain=to, co mnohým chybí (především té paní, s níž jsem hovořil)

 
 
That's All, Folks!!! (TAF)