Hlas lidu...


...hlas Boží. Říká se to, a tak, na rozdíl od nejmenované kasty lidí naslouchající jen pozitivním názorům, tyto hlasy poslouchám (a pozoruji...a komentuji :-) ).
============================================================
SpeedFlash: To Diesel- k té dovolené.Jeden můj kolega se ptal výrobního ředitele na onu celozávodní dovolenou a jestli ji na poslední chvíli nezruší, že přece jenom má dost lidí v tom termínu už zaplacené pobyty a zájezdy a dostalo sem u odpovědi. Cituji" Já si myslím ,že si zaměstnanci rozmyslí jestli je jim přednější dovolená nebo práce."konec citátu. Co k tomu dodat!!!
----------------------
(No a já si zase myslím, že si možná pan výrobní ředitel spočítá, jestli jsou mu přednější jeho tuny šrotu nebo peníze a kolik by fabriku stálo, kdyby si zaměstnanci nechali ty zájezdy proplatit)

============================================================
Shiva: Where can I find translation to English ??? Thanks.
----------------------
(Tak o tomhle si myslím, že je to recese, ale co kdyby se k tomu pravdu dorval někdo z Rotterdamu ??? Mohla by to být celkem psina :-) No nic, asi začnu uvažovat o anglické mutaci a jakým způsobem pošlu odkaz do centrály...:-) )
============================================================
dummy_worker: ... Předpokládám, že se tady vyjadřuji vesměs roboši a konečně musíme pochopit, že nějaká změna musí začít z vrchu a ne ze zdola. Ty změny dole se dějí jen a jen v jednom směru – zkracujeme, pracujeme, zkracujeme, pracujeme… A možná sem tam NEpracujeme, ale takovéto NEpracování nikomu neuškodí (prozatím), protože už víme, jaká čísla dostávají nahoře – zkreslená (pokud vůbec nějaká!). Pro vedoucí je důležitější, aby na halách byl kravál a nikdo neseděl bez metly v ruce. Čísla si vymyslí sami. S těmi metlami se možná dometeme až do Amsterdamu.
----------------------
(Ano..zkracujeme, pracujeme nebo meteme :-) Ale možná by nebylo marné, domést do Rotterdamu to "smetí", které zaneřádilo fabriku.)
============================================================
Spiessberg: ...Vedení našeho podniku, v čele s ředitelem se nebudou zahazovat s PLEBSEM. Dlouhé měsíce po nástupu nového ředitele jsem nevěděl jak onen KRIZOVÝ ŘEDITEL vypadá. Domnívám se, že mohl využít několika výrobních porad na různých provozech a představit své vize a tím mohl uvést svoji osobu, nebo mohl být představen někým z vedením. Snad je to jen opomenutí, ale spíše zastávám názor, že se jedná o prosté vyjádření postoje vůči PLEBSU, s kterým se on sám nebude zahazovat. Ředitelovi předchůdci, když něco mimořádného potřebovali, šli za lidmi do provozu a tam se snažili např. přesvědčit o potřebě zvýšeného počtu přesčasů. Po takovém setkání s vedením podniku mohli mít lidé pocit, že problém splnění plánu je i jejich věcí. Dnes se dává přednost direktivnímu způsobu vedení podniku. Takto se staví VYSOKÉ ZDI. Vedení se diví, že většina zaměstnanců necítí sounáležitost s podnikem - viděl už někdo z vás HRDÉHO OTROKA. Proto bych vás chlapy chtěl vyzvat, abychom my PLEBS byli jednotní a nehašteřili se na těchto stránkách. Přál bych si, aby se zde otevřely další témata. Například mě hodně SERE, že když si chci vybrat dovolenou, tak mi je řečeno, najdi si náhradu. A když tedy někoho seženu, tak mi je potom řečeno, že ani tak dovolenou nedostanu, ať onomu kolegovi směnu vrátím. Ale já ku..a, chci volno, když bouchám soboty neděle, tak nemám nárok na dovolenou??? Myslím si, že na konci roku navrhne managment při vyjednávání s odbory zrušení 1 týdne dovolené a jako argument uvede, vždyť se podívejte: „ONI tu dovolenou nevybírají, takže ji vlastně nepotřebují. TOHLE JIM V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NESMÍME DOVOLIT. JÁ OSOBNĚ JSEM OCHOTEN JÍT DO STÁVKY!!! Věřím v to , že toto vezmou na vědomí i naše odbory.
----------------------
(Vítejte v indické společnosti !!! Rozdělíme fabriku na kasty, od nejvyšší po nejnižší.
  • Nad 35 tis. "golfová kasta"
  • 30-35tis. "řídící kasta"
  • 25-30tis. "řídící podkasta"
  • 20-25tis. "výkonná kasta"
  • 15-20tis."kvalifikovaná kasta"
  • 0-15tis. "kasta 'roboši' "
Golfáci-málokdy je uvidíte, když tak jen na obědě, při slavnostních příležitostech nebo na golfu, podnik jen a jen vychvalují, neznají jiný názor než jejich vlastní, co se děje v jiným kastách je nezajímá; "řidiči" plní veškerá přání golfáků, pro udržení své mzdy plní i nepopulární úkoly (propouštění, zajišťování přesčasů, vyhrožování atp.), ačkoli mají vlastní názor, penízky jsou jim milejší a tvrdí, že ne vše je ve fabrice tak špatné; "podřidiči" pomáhají řidičům udržet lůzu na uzdě, jsou mnohem kritičtější k fabrice, ale protože se snaží dostat do vyšší kasty, nechávají si svůj názor pro sebe nebo ho za příhodné situace ventilují níže; "výkoňáci" jsou kastou lidí, kteří dost umějí a znají, ale nemají vyšší ambice, stojí tak trochu mimo ostatní kasty; "kvalifikovaní" jsou buď dělníci nezbytně nutní pro některé činnosti nebo tzv."stážisti", obvykle jde o lidi, kteří přišli z nejnižší kasty a teprve se rozkoukávají, jak to chodí v jiných kastách; "roboši" jsou levnou pracovní silou, která je využívána na všechno.Obvykle vůbec nepřijdou do styku s příslušníky jiných kast, kromě "kvalifikovaných".)
============================================================
rumplcimrcampr: Chipsíku SUPER .Obrázek Duchové mě opravdu pobavil.a plně s ním souhlasím protože táta od toho našeho slavného ředitele se opravdu musí v hrobě obracet jak to tady ten jeho synáček vede
----------------------
(Jo, díky, taky si myslím, že by jej přetáhnul když ne trubkou, tak aspoň holí a když ne za to, jak to vede, tak za to, jak se chová k lidem)
============================================================